Beëindiging van het lopende Arbocontract
Het lopende Arbocontract kan niet zomaar worden beëindigd. Lees verder
Bedrijfsarts
De volgende taken dienen door de bedrijfsarts te worden uitgevoerd:
- Verzuimbegeleiding (indien medisch)
- Arbeidsomstandighedenspreekuur
- Periodiek Arbeids Gezondheidskundig Onderzoek (PAGO)
- Aanstellingskeuring
Het uurtarief van een bedrijfsarts is ca. € 140.
De preventiemedewerker
De wijziging van de Arbowet per 1 juli 2005 levert werkgevers ook een verplichting op. Zij moeten namelijk een preventiemedewerker aanstellen. Dit is het gevolg van de Europese regel dat Arbozorg zoveel mogelijk intern moet worden geregeld. De deskundigheid van de preventiemedewerker hangt af van de inhoud van de (eveneens verplichte) RI&E inventarisatie.
RI&E
RI & E staat voor Risico Inventarisatie en Evaluatie en is verplicht voor iedere onderneming. In de nieuwe Arbowet zijn hierover verschillende afspraken neergelegd, afhankelijk van de bedrijfsgrootte. Afspraken in de Arbowet:
- Tot 25 werknemers
Bedrijven tot 25 werknemers kunnen gebruik maken van in de CAO afgesproken RI&E instrumenten. Deze zijn te vinden onder www.rie.nl Er hoeft dan géén Arbotoetsing plaats te vinden.
- Vanaf 25 werknemers
Organisaties met meer dan 25 werknemers moeten hun RI&E op de gewone wijze laten testen.
Wet Verbetering Poortwachter
De wetswijziging per 1 juli 2005 staat geheel los van de verplichtingen die u als werkgever heeft in het kader van de 'Wet Verbetering Poortwachter'. Onvoldoende verzuimbegeleiding kan resulteren in boetes van het UWV op het moment van instroom in de WIA.
Arbeidsinspectie
De arbeidsinspectie houdt toezicht op de naleving van de nieuwe Arbowet binnen bedrijven.
Totaaloplossing verzuim door Hoekstra & van Eck Employee Benefits BV
Zoals bekend bieden wij een totaaloplossing voor verzuim binnen uw onderneming. Een oplossing die niet alleen 'Poortwachter-proof' is, maar ook helder qua kosten (€ 92,65 per werknemer), efficiënt en zéér uitgebreid.